15 czerwca 2018

G DATA – ochrona danych

G DATA jest liderem w zakresie bezpieczeństwa sieciowego, a także pionierami rozwiązań antywirusowych. 25 lat temu programiści firmy G Data stworzyli pierwszy program antywirusowy. Przy rosnącym znaczeniu bezpieczeństwa i ochrony danych przed zagrożeniami pochodzącymi z Internetu, firma G Data stała się kluczową marką na rynku.
Programy G Data Software nieprzerwanie od wielu lat zdobywają nagrody w większości testów antywirusowych w całej Europie. Żaden inny europejski producent oprogramowania chroniącego dane nie może pochwalić się tak dużą ilością zdobytych wyróżnień i nagród na przełomie ostatnich lat. Program G Data InternetSecurity kolejny raz został zwycięzcą w niezależnym i niezwykle prestiżowym teście Federacji Konsumentów. Także w Polsce programy G Data wykazują w testach najwyższą jakość – przykładem może być test długoterminowy w Komputer Świat. Bezpieczeństwo użytkowników programów G Data zapewniane jest dzięki wykorzystaniu najbardziej skutecznych, innowacyjnych rozwiązań.

Portfolio produktów firmy G Data Software obejmuje rozwiązania zabezpieczające dla Klientów końcowych, małych i średnich firm, a także dużych korporacji.

Antywirusowa ochrona danych
Dziedzina, w której G Data Software specjalizuje się od samego początku. Jakość produktów oferowanych przez firmę potwierdzona jest najbardziej obfitym na europejskim rynku portfolio nagród i wyróżnień, zdobytych przez programy G Data Software w testach na całym świecie. Firma G Data Software łączy w swych produktach jakość oraz technologie zabezpieczeń na światowym poziomie. Przykładem jest technologia podwójnego skanowania wykorzystująca dwa niezależne skanery oraz mechanizm natychmiastowej ochrony OutbreakShield. Oprócz ochrony antywirusowej, produkty G DATA takie jak G Data InternetSecurity i G Data TotalCare oferują kompleksową ochronę przed zagrożeniami z Internetu, wykorzystując zapory ogniowe i wielokrotnie doceniony moduł ochrony rodzicielskiej.

Szyfrowanie danych
Z serii programów zabezpieczających na szczególne wyróżnienie zasługuje polski program szyfrujący: G Data TopSecret 4.1, służący do ukrywania i szyfrowania informacji w Wirtualnym Sejfie. Program umożliwia także szyfrowanie wiadomości wysyłanych pocztą elektroniczną. Użytkownik może założyć nieograniczoną liczbę Sejfów, do których dostęp zabezpieczony może być za pomocą hasła, certyfikatu elektronicznego lub czytnika linii papilarnych. Program wielokrotnie zajmował czołowe miejsca i zdobywał liczne wyróżnienia w kategorii oprogramowania do zabezpieczania danych przed nieautoryzowanym dostępem. Wcześniejsze wersje programu – TopSecret DataSafe oraz TopSecret 1.2 zdobyły uznanie szerokiej rzeszy użytkowników, szczególnie korzystających z rozwiązań mobilnych i oczekujących niezawodnego zabezpieczenia danych przechowywanych w notebookach.

Niszczenie danych
Klasyczne usuwanie plików, a nawet formatowanie dysku twardego nie daje gwarancji nieodwracalnego zniknięcia danych. Aby umożliwić 100-procentowe usunięcie informacji z dysku twardego, specjaliści G Data Software stworzyli zaawansowany pod względem możliwości, a zarazem niezwykle prosty i intuicyjny w obsłudze, program narzędziowy – Niszczarka Next Generation. Aplikacja jest przeznaczona do trwałego usuwania danych z dysków twardych. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych algorytmów (m. in. algorytmu Guttmana oraz algorytmów zalecanych przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych), danych usuniętych z dysku twardego komputera za pomocą Niszczarki NxG, nie da się odzyskać nawet w specjalistycznych laboratoriach.

G DATA